Ciekawostki admin  

Jakie płytki do małej łazienki?

Każdy, kto choć raz słyszał o tym, że u znajomego lub rodziny przeprowadzany jest remont w łazience, z pewnością myślał, że największą trudnością jest to, że w domu jest bałagan, wszędzie leży glazura i terakota, a po mieszkaniu kręcą się obcy ludzie. Nic bardziej mylnego, ponieważ tak naprawdę największą trudnością w przeprowadzaniu remontu łazienki jest dobór odpowiednich płytek do niej.

Od czego zależy dobór konkretnej płytki?

Czynników, które określają dobór konkretnego rodzaju płytki podłogowej, do danej łazienki jest wiele. Różnić je może materiał lub estetyka, jednak to przede wszystkim o rozmiarze danej łazienki należy pamiętać, a nie czy zastosuje się płytki ceramiczne lub innego materiału. Do małej przestrzeni zdecydowanie poleca się stosowanie płytki o brawach stonowanych, które będą miały na celu uspokojenie całej przestrzeni. Posiadając łazienkę nieco większą, można pokusić się o barwy żywsze i dekoracyjne, które ożywią dużą przestrzeń.
Drugą sprawą jest sam rozmiar płytek. Istnieje błędne przekonanie, że do małej łazienki nadają się tylko płytki o niewielkim rozmiarze, ponieważ duża płytka zdominuje małą przestrzeń. Nic bardziej mylnego, ponieważ duże płytki doskonale sprawdzą się w nawet najmniejszych przestrzeniach, z tym że muszą być odpowiednio wyeksponowane. Należy znaleźć na nie co najmniej tyle widocznego miejsca, aby móc wyeksponować co najmniej dwa rzędy płytek.


Jeśli chodzi o dużą łazienkę, wybór pomiędzy małą płytką a dużą jest równie ważny, co w małej przestrzeni. W tym wypadku jednak dużo zależy od ilości znajdujących się w łazience mebli. Posiadając ich większą ilość, zdecydowanie poleca się stosowanie dużych płytek, które zminimalizują ilość fug.