Ciekawostki admin  

Co na ścianę?

Ściany są kluczowym elementem w każdym pomieszczeniu. Ze względu na to, że są widoczną  częścią pomieszczeń, warto zadbać o ich odpowiednią aranżację.

Co możemy zastosować na ściany? Poczynając od najprostszej i najszybszej metody będzie to oczywiście ich farbowanie. Nowoczesne farby dostępne są w szerokie gamie kolorystycznej. Dodatkowo są one bardziej funkcjonalne, mogą na przykład mieć duży połysk, dzięki czemu świetnie wyglądają, ale także łatwiej usuwa się z nich zabrudzenia. Zmywalne farby to obecnie standard, jeśli dodatkowo połyskują lub gwarantują ciekawe efekty wizualne, warto się na nie zdecydować.

Kolejnym rozwiązaniem do wykorzystania na ściany są oczywiście płytki lub panele ścienne. Stosuje się je nie tylko po to, aby zagwarantować wnętrzu konkretny wystrój, ale także, aby wnętrza dodatkowo zabezpieczyć. Panele ścienne na przykład mogą tłumić hałas, zwłaszcza, jeśli zastosujemy pod nimi odpowiedni materiał. Efekt jaki uzyskujemy dzięki tego typu rozwiązaniu jest na pewno atrakcyjny, zwłaszcza jeśli panele czy płytki ciekawie wyglądają. Takie są na przykład płytki 3D, które urozmaicą każde pomieszczenie.

W przypadku aranżacji ścian nie można zapominać także o tego typu rozwiązaniu jak tapety ścienne. Są one dostępne w różnych wariantach, ponieważ obecnie wykonuje się je z różnych materiałów – nie tylko z papieru. Tapety na ścianę to doskonały sposób na upiększenie wnętrz, co gwarantują między innymi dzięki różnorodnym wzorom i odcieniom. Wadą tego typu rozwiązania jest jedynie to, że ich zamontowanie na ścianie wymaga nieco więcej pracy.