Ciekawostki admin  

Problemy alergików – pylenie roślin

Mimo wszystkich niekorzystnych informacji, które każdego dnia pojawiają się w sieci, z alergią można żyć i nie jest to wyrok dla nikogo. Istniej przecież coś takiego, jak mapa pylenia, która pozwala każdemu alergikowi zdecydować, w którym miejscu powinien się aktualnie znajdować. Aby pylenie roślin nie było zbyt uciążliwe warto zaopatrzyć się w odpowiednie leki, a także maseczkę, która uchroni nasze drogi oddechowe, przed niechcianymi pyłkami.

Patrząc na alergików, dla których kalendarz pylenia jest dużo istotniejszy niż zwykły, możemy dojść do błędnego wniosku, że alergia to wyrok na nieszczęśliwe życie. Jest to oczywiście błędne założenie, gdyż jak wiemy, tylko patrząc na kalendarz pyleń alergik może w sposób niemal bezbłędny oszacować, w którym miejscu nigdy nie powinien się pojawić, że względu na zagrażające mu pyłki. Aktualne pylenie ma zawsze wpływ na zdrowie alergika, który musi uważać na wiele rzeczy. Zwykły człowiek uważa, że pylą się tylko kwiaty i czasami trawa. Jednakże prawda jest dużo bardziej okrutna, ponieważ niemal każda roślina się pyli. Robią to również drzewa iglaste, dlatego mit o tym, że w lesie iglastym alergik jest bezpieczny możemy uznać za obalony.

Co w takim razie pozostaje tym wszystkim biednym alergikom? Siedzenie w domu i patrzenie jak ich znajomi się świetnie bawią? Nic z tych rzeczy. Dzięki informacjom zawartych na stronie internetowej, każdy dotknięty chorobą może dowiedzieć się, jak sobie z nią radzić.