Ciekawostki admin  

Preparaty na pchły dla zwierząt domowych

30Domowe zwierzęta pielęgnowane są w bardzo specjalny sposób. Dzieje się tak dlatego, że wprawdzie wychodzą one na dwór i często przebywają na świeżym powietrzu, jednak bardzo sporo czasu spędzają również w domu i bawią się z dziećmi przebywającymi w domu, dlatego powinny być wyjątkowo czyste i zadbane. Nie może więc dziwić fakt, że właściciele takich zwierząt nie oszczędzają na kupowaniu dobrych produktów dla nich przeznaczonych.

Domowymi zwierzętami najczęściej są koty i psy. Dlatego preparat na pchły dla psa jest bardzo chętnie kupowany przez właścicieli czworonogów. Wiedzą oni bowiem, że ich psy bardzo często mogą nawiązywać kontakt z pchłami nawet, jeżeli będą bardzo zadbane i chcą pomagać im w walce z pchłami. Trzeba bowiem pamiętać, że pies, który został zaatakowany przez pchły stara się przeciwdziałać ich zgubnemu oddziaływaniu na swoje zdrowie. Dlatego tarza się po ziemi, szuka zbiorników z wodą i liże te miejsca, w których został pogryziony. Jednak bardzo często dochodzi do takich sytuacji, w których psy nie są w stanie samodzielnie chronić się przed pchłami.

W sprzedaży dostępny więc także środek na pchły dla psa. Taki środek używany jest przez właściciela psa w momencie, kiedy zauważy on na psiej skórze jakieś pogryzienia przez pchły. Poza tym może on być używany wówczas, gdy pies znowu wybiera się na spacer i wiadomo, że może zostać w jego trakcie zaatakowany przez pchły. Nie można bowiem zapominać, że pojedyncze pogryzienie przez pchły wcale nie chroni psa przed możliwością kolejnych pogryzień.