Ciekawostki admin  

Jak idealnie urządzić salon z kuchnią?

Aranżacja salonu połączonego z kuchnią to nie lada wyzwanie. Dodatkowo samo takie rozwiązanie ma kilka wad i zalet. Według jednych miejsce, które służy do wypoczynku lub spędzania czasu razem z rodziną, nie powinno być zakłócane przez gwar dochodzący z kuchni. Jednak kiedy nasze mieszkanie nie jest zbyt duże, pozwoli nam to uzyskać parę dodatkowych metrów. Jeśli już podjęliśmy taką decyzję, musimy zastanowić się, jak urządzić salon tak zorganizowany.

Głównym celem będzie w tym przypadku oddzielenie kuchni od przestrzeni wypoczynkowej. Pierwszym co nam w tym pomoże, będzie podłoga. Przykładowo może to być drewno w kontraście do płytek.

Możemy także umieścić kuchnię w ścianie. W nowoczesnym salonie schowamy wszystkie elementy kuchenne, które ukryte pozwolą zmylić i troszkę oszukać. Jeśli jednak jesteśmy zwolennikami rozwiązań tradycyjnych, pozwólmy sobie na wybudowanie jednej ze ścianek, która może pełnić funkcję baru. Dodatkowo zostaje nam jeszcze wyspa kuchenna, która również może być pewnego rodzaju granicą pomiędzy pokojami. By intensywniej odróżnić od siebie wnętrza, zainstalujmy odpowiednie oświetlenie salonu i kuchni.

W momencie, w którym zabraknie nam pomysłów, skorzystajmy ze strony. Znajdziemy na niej kilka ciekawych pomysłów, na których możemy się wzorować. Dodajmy do tego odpowiednie tapety do salonu, pozwolą one wykazać, gdzie zaczyna się jedno pomieszczenie, a gdzie drugie. Jeśli potrzebujemy czegoś bardziej wyrazistego, możemy pozwolić sobie na przesuwane drzwi. Większym problemem w aranżacji salonu z kuchnią jest ukrycie okapu. W dzisiejszych czasach zaawansowania technologicznego może to być także ciekawa dekoracja.