• Jak środki masowego przekazu manipulują społeczeństwem?

    Czwarta władza to nieodłączna część naszego codziennego życia. Prasa, Internet, TV, radio – wszystko to zalicza się do współczesnych mediów. Mass media mają wiele przeróżnych funkcji, jedną z nich jest transmitowanie informacji i wiadomości, które dotyczą wielu zróżnicowanych dziedzin życia społecznego – rozrywki, reklamy, sytuacji …Read More »
  • Studia dziennikarskie. Czy warto kierować tu swoje marzenia

    Dziennikarstwo jest bardzo szeroko rozumnym kierunkiem, dającym wielkie możliwości rozwijania umiejętności związanych z nowoczesnymi mass mediami. Jednak nie każdy ma możliwość przebicia się , wypłynięcia w pewien sposób na głęboka wodę. Telewizja publiczna wskazuje że wieloletnie doświadczenie, doskonały warsztat i kunszt dziennikarski sposób pozwala na …Read More »
  • Jak idealnie urządzić salon z kuchnią?

    Aranżacja salonu połączonego z kuchnią to nie lada wyzwanie. Dodatkowo samo takie rozwiązanie ma kilka wad i zalet. Według jednych miejsce, które służy do wypoczynku lub spędzania czasu razem z rodziną, nie powinno być zakłócane przez gwar dochodzący z kuchni. Jednak kiedy nasze mieszkanie nie …Read More »

Poświęcenie, pasja, prawda

6

dziennikarstwemTrzy główne wyznaczniki niezwykłej pracy związanej z dziennikarstwem, poświęcenie jest pierwszym elementem. Praca często w bardzo skrajnych warunkach, ciągłe poszukiwanie wartych uwagi tematów, przemierzanie kraju wzdłuż i w szerz tylko po to by pokazać rozgrywające się wydarzenia. Pasja związana jest z pewnym pokonywaniem pojawiających się przeszkód, trudności, działanie mające zbliżać do celu, rozwiązania sprawy czy wskazania właściwej drogi. Prawda ostatni czynnik z którym niestety czasami bywa problem. Nie dla każdego dziennikarza rzetelność i brak oceniania jest elementem najważniejszym, zapominanie o misji społecznej, poddawanie się osobistym sympatią i antypatią powoduje zachwianie moralności, ale również uczciwości. Zmiany jakie mamy okazję widzieć w nowoczesnym dziennikarstwie nie zawsze wskazują na polepszenie sytuacji. Studenci dziennikarstwa niestety w zderzeniu z realiami często zmieniają swoją otwartość umysłu na powtarzanie błędów jakie prowadzą nas donikąd.

Możliwość komentowania jest wyłączona.