• Społeczne sympatie i antypatie

    Jak to jest możliwe że pewne osoby pojawiające się w telewizji, gazetach, internecie, piosenkarze, celebryci, aktorzy stają się albo bardzo lubiani, albo ciągle krytykowani i wytykani palcami? Co wpływa na nasze zainteresowanie nazwiskami, które tak często pojawiają się w naszym życiu? Nowoczesne media kształtują w …Read More »
  • Materiały budowlane

    Budowa domu jest przedsięwzięciem, które wymaga niemałych nakładów finansowych, jak i pracy, pomysłów oraz energii. Wybierając dany projekt domu następnie należy zaopatrzyć się w niezbędne materiały budowlane. Ważne jest, by były one wysokiej jakości. Dobrej jakości materiały do budowy domu zapewnią bowiem nie tylko komfort …Read More »
  • Duży wybór płytek łazienkowych z Poznania

    Duży wybór płytek łazienkowych z Poznania dostępny jest w typowych sklepach z płytkami, w sklepach z materiałami wykończeniowymi i ceramicznymi oraz w salonach płytek i większych supermarketach. Dzięki temu wszystkie osoby, które chcą dokonać zakupu nowych płytek mogą tego dokonać bez większego problemu i wybrać …Read More »

Jak środki masowego przekazu manipulują społeczeństwem?

32

Czwarta władza to nieodłączna część naszego codziennego życia. Prasa, Internet, TV, radio – wszystko to zalicza się do współczesnych mediów. Mass media mają wiele przeróżnych funkcji, jedną z nich jest transmitowanie informacji i wiadomości, które dotyczą wielu zróżnicowanych dziedzin życia społecznego – rozrywki, reklamy, sytuacji na świecie i tym podobne. Nie można nie zgodzić się z tym, że środki masowego przekazu są rzeczywiście potężnym źródłem, niemniej nie zawsze są one wykorzystywane w poprawnych celach. Mass media słyną z tego, iż manipulują ludźmi, ich społecznymi poglądami czy też opinią społeczną. Ale właśnie o to chodzi, w końcu kto oglądałby telewizję, czytał informacje znajdujące się na serwisach internetowych, jeśliby nie było w nich nieco dreszczyku emocji, nowego skandalu? Teraz multum ludzi bardziej intryguje się cudzym życiem niż swoim, wskutek tego dzisiejsze mass media starannie to wykorzystują. Także reklamy rzadko kiedy mówią prawdę, jednak jaka firma, który człowiek biznesu przedstawił by swój wyrób w negatywny sposób? Jak inaczej zachęcić klientów do jego zakupu, aniżeli mówiąc o nim w samych superlatywach? Mimo to media są nieodłączną częścią nowomodnego społeczeństwa oraz są właściwie niezastąpione, do tego nadzwyczaj często podają niezmiernie ważkie oraz stwierdzone informacje. Jak więc warto podchodzić do mediów? Reakcja może być jedna: Nie wierz we wszystko co usłyszysz, ceń sprawdzone informacje, a odtrącaj mediowe oszustwa.

Możliwość komentowania jest wyłączona.