• Zespół nadwrażliwego jelita – co warto wiedzieć o tym problemie?

    Wbrew pozorom zespół nadwrażliwego jelita jest problemem, z którym można się uporać, ale by cel ten osiągnąć potrzeba czasu i przede wszystkim wizyty u specjalisty. Choroba ta jest bardzo popularna. Niektórzy przyrównują ją do grypy, bo równie często występuje. Dolegliwości, które są z nią związane, …Read More »
  • Codzienne życie dziennikarza

    Jak wygląda codzienna praca dziennikarska? Pytanie bardzo ciekawe, jednak nie każdy jest w stanie udzielić na nie prawidłowej odpowiedzi. Dla wielu z nas dziennikarze są osobami które nie odgrywają większego znaczenia w naszym życiu. Prawda kształtuje się zupełnie inaczej, dawka wiadomości jaka do nas dociera …Read More »
  • Palety Poznań – obowiązkowe wyposażenie magazynu

    Przestrzeń magazynowa kojarzy się wielu osobom z pustą powierzchnią, którą można sukcesywnie wykorzystywać do przechowywania półproduktów i surowców, a wreszcie – gotowych produktów. Magazyny są oczywiście niezbędne w przypadku przedsiębiorstw produkcyjnych, ale też firm zajmujących się transportem czy też oferujących usługi magazynowe. Oczywiście tego typu …Read More »

Jak środki masowego przekazu manipulują społeczeństwem?

32

Czwarta władza to nieodłączna część naszego codziennego życia. Prasa, Internet, TV, radio – wszystko to zalicza się do współczesnych mediów. Mass media mają wiele przeróżnych funkcji, jedną z nich jest transmitowanie informacji i wiadomości, które dotyczą wielu zróżnicowanych dziedzin życia społecznego – rozrywki, reklamy, sytuacji na świecie i tym podobne. Nie można nie zgodzić się z tym, że środki masowego przekazu są rzeczywiście potężnym źródłem, niemniej nie zawsze są one wykorzystywane w poprawnych celach. Mass media słyną z tego, iż manipulują ludźmi, ich społecznymi poglądami czy też opinią społeczną. Ale właśnie o to chodzi, w końcu kto oglądałby telewizję, czytał informacje znajdujące się na serwisach internetowych, jeśliby nie było w nich nieco dreszczyku emocji, nowego skandalu? Teraz multum ludzi bardziej intryguje się cudzym życiem niż swoim, wskutek tego dzisiejsze mass media starannie to wykorzystują. Także reklamy rzadko kiedy mówią prawdę, jednak jaka firma, który człowiek biznesu przedstawił by swój wyrób w negatywny sposób? Jak inaczej zachęcić klientów do jego zakupu, aniżeli mówiąc o nim w samych superlatywach? Mimo to media są nieodłączną częścią nowomodnego społeczeństwa oraz są właściwie niezastąpione, do tego nadzwyczaj często podają niezmiernie ważkie oraz stwierdzone informacje. Jak więc warto podchodzić do mediów? Reakcja może być jedna: Nie wierz we wszystko co usłyszysz, ceń sprawdzone informacje, a odtrącaj mediowe oszustwa.

Możliwość komentowania jest wyłączona.