• Media a wychowanie

    Wiele osób wskazuje na zachowanie młodego pokolenia, chamstwo, wulgaryzmy, brak zasad czy reguł w życiu. Niestety media mają wielki wpływ na kształtujące się umysły, charaktery, bardzo złe przykłady, bezstresowe wychowanie, wiele godzin spędzanych przed komputerami czy telewizją gdzie krew leje się strumieniami, odbija się na …Read More »
  • Media kontra młodzież

    Współczesny świat wskazuje nam na zmiany jakie obecnie kształtują młode pokolenie, wskazywanie wzorców których zachowanie daleko odbiega od pozytywnych norm zachowania, niestety odbija się na niewykształconych umysłach naszych dzieci. Moda na wielogodzinne wyprawy do galerii handlowych, portale randkowe zachęcające do poznawania innych ludzi. Złamanie w …Read More »
  • Dziennikarstwo a internet

    Czy internet ma wpływ na współczesne zmieniające się dziennikarstwo? Oczywiście, wykorzystywanie pewnych pojawiających się informacji staje się czynnikiem kształtującym w bardzo szerokim stopniu informacje które zostają nam przekazywane. Wiele agencji światowych publikuje wydarzenia, czy wzmianki w internecie, kolejni dziennikarze mają możliwość zmieniania, kształtowania lub nadawania …Read More »

Jak środki masowego przekazu manipulują społeczeństwem?

32

Czwarta władza to nieodłączna część naszego codziennego życia. Prasa, Internet, TV, radio – wszystko to zalicza się do współczesnych mediów. Mass media mają wiele przeróżnych funkcji, jedną z nich jest transmitowanie informacji i wiadomości, które dotyczą wielu zróżnicowanych dziedzin życia społecznego – rozrywki, reklamy, sytuacji na świecie i tym podobne. Nie można nie zgodzić się z tym, że środki masowego przekazu są rzeczywiście potężnym źródłem, niemniej nie zawsze są one wykorzystywane w poprawnych celach. Mass media słyną z tego, iż manipulują ludźmi, ich społecznymi poglądami czy też opinią społeczną. Ale właśnie o to chodzi, w końcu kto oglądałby telewizję, czytał informacje znajdujące się na serwisach internetowych, jeśliby nie było w nich nieco dreszczyku emocji, nowego skandalu? Teraz multum ludzi bardziej intryguje się cudzym życiem niż swoim, wskutek tego dzisiejsze mass media starannie to wykorzystują. Także reklamy rzadko kiedy mówią prawdę, jednak jaka firma, który człowiek biznesu przedstawił by swój wyrób w negatywny sposób? Jak inaczej zachęcić klientów do jego zakupu, aniżeli mówiąc o nim w samych superlatywach? Mimo to media są nieodłączną częścią nowomodnego społeczeństwa oraz są właściwie niezastąpione, do tego nadzwyczaj często podają niezmiernie ważkie oraz stwierdzone informacje. Jak więc warto podchodzić do mediów? Reakcja może być jedna: Nie wierz we wszystko co usłyszysz, ceń sprawdzone informacje, a odtrącaj mediowe oszustwa.

Możliwość komentowania jest wyłączona.