• Co na ścianę?

    Ściany są kluczowym elementem w każdym pomieszczeniu. Ze względu na to, że są widoczną  częścią pomieszczeń, warto zadbać o ich odpowiednią aranżację. Co możemy zastosować na ściany? Poczynając od najprostszej i najszybszej metody będzie to oczywiście ich farbowanie. Nowoczesne farby dostępne są w szerokie gamie …Read More »
  • Różnej wielkości siodełka rowerowe dostępne w Internecie

    W sprzedaży dostępne są różnego rodzaju siodełka rowerowe. Oczywiście stanowią one integralną część każdego roweru, mogą być również sprzedawane osobno i kupowane wówczas, gdy dotychczas używany rower zaczyna sprawiać jakieś problemy. Zdecydowanie najmniejsze pozostają siodełka rowerowe dla dzieci. Posiadają one różne kolory i są montowane …Read More »
  • Nowoczesne formy reklamy internetowej

    Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że reklamowanie się w Internecie jest obecnie najskuteczniejszą, najszybszą i najczęściej też najtańszą formą znanych dzisiaj działań marketingowych. Jest to również forma najbardziej rozbudowana, ponieważ mając do czynienia kilkanaście różnych sposobów reklamy, łatwo i szybko można dotrzeć do klientów. Do …Read More »

Jak środki masowego przekazu manipulują społeczeństwem?

32

Czwarta władza to nieodłączna część naszego codziennego życia. Prasa, Internet, TV, radio – wszystko to zalicza się do współczesnych mediów. Mass media mają wiele przeróżnych funkcji, jedną z nich jest transmitowanie informacji i wiadomości, które dotyczą wielu zróżnicowanych dziedzin życia społecznego – rozrywki, reklamy, sytuacji na świecie i tym podobne. Nie można nie zgodzić się z tym, że środki masowego przekazu są rzeczywiście potężnym źródłem, niemniej nie zawsze są one wykorzystywane w poprawnych celach. Mass media słyną z tego, iż manipulują ludźmi, ich społecznymi poglądami czy też opinią społeczną. Ale właśnie o to chodzi, w końcu kto oglądałby telewizję, czytał informacje znajdujące się na serwisach internetowych, jeśliby nie było w nich nieco dreszczyku emocji, nowego skandalu? Teraz multum ludzi bardziej intryguje się cudzym życiem niż swoim, wskutek tego dzisiejsze mass media starannie to wykorzystują. Także reklamy rzadko kiedy mówią prawdę, jednak jaka firma, który człowiek biznesu przedstawił by swój wyrób w negatywny sposób? Jak inaczej zachęcić klientów do jego zakupu, aniżeli mówiąc o nim w samych superlatywach? Mimo to media są nieodłączną częścią nowomodnego społeczeństwa oraz są właściwie niezastąpione, do tego nadzwyczaj często podają niezmiernie ważkie oraz stwierdzone informacje. Jak więc warto podchodzić do mediów? Reakcja może być jedna: Nie wierz we wszystko co usłyszysz, ceń sprawdzone informacje, a odtrącaj mediowe oszustwa.

Możliwość komentowania jest wyłączona.