Ciekawostki admin  

Silny żel do mycia twarzy

W sprzedaży dostępne są różnego rodzaju żele do mycia twarzy. Jedne z nich przeznaczone są do cery suchej i nadwrażliwej, a inne do skóry atopowej ze skłonnością do alergii. Szczególnego podejścia wymaga także cera naczynkowa, a nawet cera normalna.

W przypadku cery normalnej można śmiało sięgać po silny żel do mycia twarzy. Tego rodzaju żel bardzo pomaga w oczyszczaniu skóry, która przez cały dzień miała kontakt z różnego rodzaju czynnikami drażniącymi, a poza tym był na niej stosowany naprawdę silny makijaż. Podobny żel do mycia twarzy, choć nieco bardziej delikatny, może być stosowany do cery naczynkowej. Trzeba bowiem pamiętać, że cera naczynkowa jest bardzo delikatna, pojawiają się na niej pękające i brzydkie naczynka, a poza tym kobieta posiadająca tego rodzaju cerę musi stosować w celach lecznicznych różnego rodzaju środki, dlatego sięgnięcie po żel do mycia twarzy,  który będzie doskonale oczyszczał twarz wydaje się być niezbędne.

Natomiast osoby posiadające skórę atopową i skórę ze skłonnością do alergii powinny zamiennie sięgać po delikatne i silne żele do mycia twarzy. Wszystko zależy od tego, jakiego rodzaju środki lecznicze były używane przez kobietę w ostatnim czasie. Jeżeli musiała ona nanieść na twarz takie środki, które doprowadziły do jej poważnego złuszczenia, to powinna dokładnie oczyścić całą twarz przy wykorzystaniu odpowiedniego żelu do mycia twarzy. Natomiast podczas stosowania jakichś środków regenerujących skórę będzie ona mogła sięgać jedynie po bardzo delikatne żele do mycia twarzy.