łazienki w stylu marynarskim
artykuły admin  

Łazienka w stylu marynistycznym

Wiatr w żaglach, zapach wolności, ciepły piasek i szum morza… Każda wizyta w marynarskiej łazience przywołuje uczucie krótkiego urlopu, spędzonego w domu. Podnieś kotwicę i radośnie wypłyń w morze, aby rozpocząć nowy dzień! Łazienka w stylu morskim jest bardzo popularna, zwłaszcza w mniejszych pomieszczeniach, ponieważ wygląda czysto, przytulnie i wygodnie.

Coraz więcej osób poszukuje jednak tego stylu również w większych łazienkach. Swobodna atmosfera, dodatki i odpowiednio dobrane kolory to idealne połączenie, które przybliży Cię do morza i poczucia wolności, jakie emanuje ten zakątek natury. Jak urządzić taką łazienkę?

Łazienka w stylu marynistycznym – zobacz, jak ją zaprojektować

Kolorystyka to absolutna podstawa w łazience, stąd ogólny jej styl. A jaki wzór może naśladować styl marynarki bardziej niż niebiesko-białe paski? Ta gra kolorów z pewnością przyniesie letni klimat w każdej łazience. Ale nie przesadzaj z liniami, są dość krzykliwe. Wystarczy zastosować je tylko na niektórych akcesoriach łazienkowych, ręcznikach, dywanikach czy zasłonach łazienkowych by uzyskać pierwsze zarysy łazienki w stylu marynarskim.

Łazienka marynistyczna – jakie kolory wybrać do łazienki?

Naturalne materiały, takie jak drewno, są integralną częścią statków. Oprócz mebli łazienkowych materiał ten można wykorzystać również na np. deskę sedesową lub półkę. Jeśli masz lub planujesz mieć wannę, możesz oprzeć się o prostą drewnianą półkę do przechowywania, aby zwiększyć wygodę. Tworzy to praktyczny stolik, na którym podczas kąpieli można postawić książkę, świeczkę lub lampkę wina. Na zewnątrz wanny istnieje możliwość wykorzystania tej samej półki jako elementu dekoracyjnego dla łazienki w stylu morskim.

Kolejnym ważnym punktem jest również dobór i późniejszy montaż elementów w łazience tak, aby nie pomniejszały wizualnie otoczenia. Odpowiednia łazienka w stylu marynistycznym powinna zawierać ozdoby takie jak węzeł okrętowy, stara barka lub żaglówka, kotwica statku czy butelka z napisem w środku.

Wreszcie wszystkie piękne muszle, które prawie każdy przywozi do domu z niezapomnianych wakacji, również będą miały swoje dostojne miejsce. Możesz postawić je na tacce obok zlewu, ozdobić nimi lustro lub postawić swobodnie na półce lub powierzchni. Będą wykończeniem aranżacji łazienki w stylu morskim. Sprawdź więcej inspiracji na stronie: https://grupamo.pl/