łytki drewnopodobne
artykuły admin  

Jakie płytki drewnopodobne polecacie?

Dzięki ponadczasowej elegancji możesz również stworzyć przytulny dom wykorzystując płytki drewnopodobne. Jednak podłoga zawsze odgrywa ważną rolę we własnym domu. To najbardziej użytkowana i zaangażowana część każdego domu. Dlatego powinna być w stanie wytrzymać wiele i, jeśli to możliwe, być łatwa w czyszczeniu i oczywiście jednocześnie dobrze wyglądać. Każdy, kto lubi naturalny klimat, z pewnością znajdzie wiele drewnopodobnych płytek w ciepłych odcieniach brązu lub ochry.

Płytki podłogowe drewnopodobne – poznaj ich parametry

Jednak nie bez powodu płytki drewnopodobne stają się coraz bardziej popularne. W końcu podłoga drewniana jest dużo droższa, bardziej skomplikowana w układaniu, a przede wszystkim wymaga ciągłej konserwacji. Polerowanie drewna, piaskowanie, specjalne środki do czyszczenia podłóg, wszystko to ostatecznie wiąże się z dodatkowymi kosztami. Właśnie dlatego płytki imitacja drewna stanowią idealną alternatywę, nie rezygnując z elegancji. Sprawdź również: Płytki na wysoki połysk?

Płytki imitacja drewna – najlepszy wybór

Z solidnymi i ceramicznymi płytkami drewnopodobnymi łączysz nie tylko dobre właściwości techniczne płytek, ale także naturalność drewna. Ciepła tonacja kolorystyczna, imitacja słojów, prawie nie różni się od prawdziwej podłogi drewnianej. Płytki ceramiczne są zatem łatwiejsze w czyszczeniu i trwalsze niż podłoga drewniana. Podobnie ceramiczne płytki drewnopodobne płytki imitujące drewno znacznie lepiej nadają się na ogrzewanie podłogowe niż laminat, korek czy parkiet. Dzięki temu mają lepszy przewodnik ciepła.

 

Kto więc chciałby się denerwować tą alternatywą pęczniejących połączeń laminowanych lub twardych podłóg drewnianych lub delikatnych powłok parkietowych? Płytki drewnopodobne są tak samo łatwe w czyszczeniu jak zwykłe płytki, a mimo to dają wrażenie drewnianej podłogi. Niezależnie od tego, czy są to imitacje parkietu, płytki z drewna o subtelnej lub wyrazistej strukturze powierzchni dla jeszcze bardziej autentycznego wyglądu drewna, czy też płytki drewnopodobne z ciekawymi wzorami. Z pewnością każdy miłośnik drewna znajdzie idealną płytkę imitującą drewno.