• Serwisy informacyjne

    Co dzieje się w świecie, jakie zmiany przynosi nam kolejny dzień, tragedie rozgrywające się na naszych oczach. Codzienność z jaką stykają się dziennikarze, wyczuleni na ważne sprawy, zwracający uwagę na szczegóły, które w dość szerokim zakresie zmieniają nasz punkt widzenia. Ważne staje się jednak działanie …Read More »
  • Wiedza przekazywana w mediach

    Czy mamy świadomość jak wiele informacji dociera do nas dzięki mediom?! Programy informacyjne, przyrodnicze, historyczne, plotki dotyczące gwiazd, szeroki nacisk na pewne pozyskanie wiadomości z różnorodnych dziedzin. Wiedza jaka przekazywana jest właśnie dzięki telewizji znacznie szerzej trafia do odbiorców, połączenie bodźców słuchowych i wzrokowych staje …Read More »
  • Portale społecznościowe, a pomoc osobą chorym

    Internet staje się jednym z mediów przyciągającym wielu użytkowników, portale społecznościowe dostępne są w każdym domu, Facebook, Nasza Klasa. Posiadanie konta równoznaczne jest z nowoczesnością, podążaniem za trendami jakie pozwalają nam na bycie na czasie. Oczywiście pojawiają się różnego rodzaju akcje promocyjne przygotowywane przez specjalistów …Read More »

Zmieniające się media.

Obecnie nikogo nie dziwi że gdy mamy styczność z wydarzeniami ważnymi wszelkie działające na naszym rynku agencje prasowe, telewizja, portale internetowe w przeciągu kilku sekund zamieszczają stosowne wiadomości mające na celu informowanie społeczeństwa co się dzieje. Doskonałym przykładem jest śmierć papieża, czy katastrofa samolotu prezydenckiego, dokładna analiza, przedstawianie faktów, relacje na żywo. Kilkanaście lat temu wiele wiadomości znikało nie zauważonych, strzępkowe i bardzo ograniczone informacje docierały do opinii publicznej jak choćby wybuch reaktora w Czarnobylu. Nikt nie zdawał sobie nawet sprawy jak wielkie niebezpieczeństwo ma miejsce, jak trudna sytuacja jest w stanie zmieniać nasze życie. Obecnie choćby najmniejsza wzmianka o zawaleniu się sarkofagu paraliżuje media. Kilkanaście lat temu znikomy przepływ wiadomości niestety sprawiał że wiele działań było uniemożliwianych, gdyby podobna sytuacja miała miejsce w dzisiejszych czasach media podawały by wiadomość o sytuacji jeszcze zanim rząd potwierdził by wiarygodność. Zmiany zauważalne są w bardzo szerokim zakresie współczesnego wymiaru docierania i informowania, a stanu sprzed kilku czy kilkunastu lat.

Możliwość komentowania jest wyłączona.