• Dziennikarski bełkot w sieci

    Internet, miejsce w którym wiele osób stara stawiać się swoje pierwsze kroki w poważnym dziennikarstwie, niestety często okazuje się że ludzie nie mający jakiegokolwiek doświadczenia, warsztatu czy pojęcia o zawodzie związanym z opinia publiczną starają się przebić przez cenione już nazwiska z dziennikarskiego półświatka. Nikogo …Read More »
  • Studia dziennikarskie. Czy warto kierować tu swoje marzenia

    Dziennikarstwo jest bardzo szeroko rozumnym kierunkiem, dającym wielkie możliwości rozwijania umiejętności związanych z nowoczesnymi mass mediami. Jednak nie każdy ma możliwość przebicia się , wypłynięcia w pewien sposób na głęboka wodę. Telewizja publiczna wskazuje że wieloletnie doświadczenie, doskonały warsztat i kunszt dziennikarski sposób pozwala na …Read More »
  • Problemy alergików – pylenie roślin

    Mimo wszystkich niekorzystnych informacji, które każdego dnia pojawiają się w sieci, z alergią można żyć i nie jest to wyrok dla nikogo. Istniej przecież coś takiego, jak mapa pylenia, która pozwala każdemu alergikowi zdecydować, w którym miejscu powinien się aktualnie znajdować. Aby pylenie roślin nie …Read More »

Poszukiwanie sensacji

56

Poszukiwanie sensacjiWydarzenia w kraju, na świecie, zmieniająca się gospodarka, kryzys wiele elementów zmieniających się jak w kalejdoskopie. W jaki sposób dowiadujemy się o kolejnych aferach finansowych, malwersacjach, czy akcji ratunkowej? Dziennikarze, zawód bardzo znany, czasami ceniony, a czasami znienawidzony. Sensacja w tym fachu jest codziennością, poszukiwanie wydarzeń, sytuacji, które warto opowiedzieć, wskazać czy przedstawić. Jednak warto dodać że dziennikarz to zawód w ciągłym pośpiechu, rozjeździe, gdzie coś się dzieje to właśnie dziennikarze są pierwsi. Katastrofa samolotu prezydenckiego, zawalenie się dachu na hali targowej, śmierć papieża, decyzja Konklawe to nikt inny jak dziennikarze wskazują nam wydarzenia warte uwagi, zmieniające nasz świat, kształtujące w poważny sposób nasze codzienne życie. W naszym codziennym życiu często nie zastanawiamy się jak wygląda życie tych którzy relacjonują wydarzenia ze świata, czy syndrom wypalenia zawodowego także dociera w kuluary tego zawodu, czy ekscytacja bierze jednak górę?!

Możliwość komentowania jest wyłączona.