• Świat, kraj , województwa, praca w ciągłych rozjazdach

    Jak to się dzieje że w porannym paśmie informacyjnych widzimy sytuację na drogach w większych miastach, relacje na żywo z placu Świętego Piotra, reporterów przepychających się na sejmowych korytarzach. Reporter, zawód który jednoznacznie związany jest z ciągłą pogonią za dziejącymi się wydarzeniami, wieloma kilometrami pokonywanych …Read More »
  • Zmiany w działalności stacji telewizyjnych

    Telewizja, jednak z władz jakie działają w naszym kraju, oczywiście zmieniają się nasze wymagania, możliwości czy oczekiwania względem mediów z jakimi mamy styczność na co dzień. Programy jakie pojawiają się w naszych stacjach maja być nie tylko lekkie, przyjemne, pozwalające na zapomnienie o problemach jakie …Read More »
  • Reklamy służą naciąganiu

    Niekiedy kupujemy bazując na reklamie, a następnie jesteśmy niezadowoleni, ponieważ na przykład wybrany kosmetyk nie dał spodziewanych skutków. Nie powinniśmy się kierować się także rekomendacjami popularnych osób oraz gwiazd pojawiających się w reklamach. Wszyscy ci ludzie są w końcu opłacani i najczęściej nawet nie zdają …Read More »

Poszukiwanie sensacji

56

Poszukiwanie sensacjiWydarzenia w kraju, na świecie, zmieniająca się gospodarka, kryzys wiele elementów zmieniających się jak w kalejdoskopie. W jaki sposób dowiadujemy się o kolejnych aferach finansowych, malwersacjach, czy akcji ratunkowej? Dziennikarze, zawód bardzo znany, czasami ceniony, a czasami znienawidzony. Sensacja w tym fachu jest codziennością, poszukiwanie wydarzeń, sytuacji, które warto opowiedzieć, wskazać czy przedstawić. Jednak warto dodać że dziennikarz to zawód w ciągłym pośpiechu, rozjeździe, gdzie coś się dzieje to właśnie dziennikarze są pierwsi. Katastrofa samolotu prezydenckiego, zawalenie się dachu na hali targowej, śmierć papieża, decyzja Konklawe to nikt inny jak dziennikarze wskazują nam wydarzenia warte uwagi, zmieniające nasz świat, kształtujące w poważny sposób nasze codzienne życie. W naszym codziennym życiu często nie zastanawiamy się jak wygląda życie tych którzy relacjonują wydarzenia ze świata, czy syndrom wypalenia zawodowego także dociera w kuluary tego zawodu, czy ekscytacja bierze jednak górę?!

Możliwość komentowania jest wyłączona.