• Społeczne sympatie i antypatie

    Jak to jest możliwe że pewne osoby pojawiające się w telewizji, gazetach, internecie, piosenkarze, celebryci, aktorzy stają się albo bardzo lubiani, albo ciągle krytykowani i wytykani palcami? Co wpływa na nasze zainteresowanie nazwiskami, które tak często pojawiają się w naszym życiu? Nowoczesne media kształtują w …Read More »
  • Niewłaściwy wpływ Sieci na przepływ informacji

    Rzeczywiście przepływ informacji w Internecie jest ogromny. Ludzie nie tylko przekazują sobie informacje prywatne, stosunkowo często publikują także wielotematyczne reportaże dostępne dla wszystkich. Dlatego właśnie nie można ufać każdym udostępnionym w Sieci tekstom. Większość z nich tworzona jest przez jednostki nieznające się na takim a …Read More »
  • Materiały budowlane

    Budowa domu jest przedsięwzięciem, które wymaga niemałych nakładów finansowych, jak i pracy, pomysłów oraz energii. Wybierając dany projekt domu następnie należy zaopatrzyć się w niezbędne materiały budowlane. Ważne jest, by były one wysokiej jakości. Dobrej jakości materiały do budowy domu zapewnią bowiem nie tylko komfort …Read More »

Dziennikarstwo a internet

Czy internet ma wpływ na współczesne zmieniające się dziennikarstwo? Dziennikarstwo a internetOczywiście, wykorzystywanie pewnych pojawiających się informacji staje się czynnikiem kształtującym w bardzo szerokim stopniu informacje które zostają nam przekazywane. Wiele agencji światowych publikuje wydarzenia, czy wzmianki w internecie, kolejni dziennikarze mają możliwość zmieniania, kształtowania lub nadawania ostatecznych szlifów jakie zostają puszczone do druku, czy znajdą miejsce w serwisach informacyjnych. Internet daje możliwość bardzo szybkiego i skutecznego przepływu wiadomości między agencjami światowymi. Dlatego, bardzo często zdarza się że na wszystkich blokach informacyjnych w różnorodnych nadawanych stacjach pojawiają się jednakowe wydarzenia, sytuacje czy informacje. Istnieje także pewna konkurencja wewnątrz świata dziennikarskiego, szybkość docierania do podawanych wydarzeń, możliwość zareagowania na nie, wysłanie na miejsce reporterów i sprawdzenie. Przepływ pojawiających się wydarzeń, szczególnie dotyczących światowej skali jest ogromny, a internet doskonale ułatwia działanie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.