• Społeczne sympatie i antypatie

    Jak to jest możliwe że pewne osoby pojawiające się w telewizji, gazetach, internecie, piosenkarze, celebryci, aktorzy stają się albo bardzo lubiani, albo ciągle krytykowani i wytykani palcami? Co wpływa na nasze zainteresowanie nazwiskami, które tak często pojawiają się w naszym życiu? Nowoczesne media kształtują w …Read More »
  • Anonimowość w sieci

    Globalna wioska, medium niezwykle rozpropagowane, znane i często w naszym życiu wykorzystywane. Pewne poczucie anonimowości sprawia że wielu z nas zaczyna wylewać swoje żale, nienawiść, frustracje w wielu miejscach globalnej wioski. Portale społecznościowe, fora, blogi, czaty przepełnione są już nie tylko agresją, brakiem tolerancji, ale …Read More »
  • Problemy alergików – pylenie roślin

    Mimo wszystkich niekorzystnych informacji, które każdego dnia pojawiają się w sieci, z alergią można żyć i nie jest to wyrok dla nikogo. Istniej przecież coś takiego, jak mapa pylenia, która pozwala każdemu alergikowi zdecydować, w którym miejscu powinien się aktualnie znajdować. Aby pylenie roślin nie …Read More »

Dziennikarstwo a internet

Czy internet ma wpływ na współczesne zmieniające się dziennikarstwo? Dziennikarstwo a internetOczywiście, wykorzystywanie pewnych pojawiających się informacji staje się czynnikiem kształtującym w bardzo szerokim stopniu informacje które zostają nam przekazywane. Wiele agencji światowych publikuje wydarzenia, czy wzmianki w internecie, kolejni dziennikarze mają możliwość zmieniania, kształtowania lub nadawania ostatecznych szlifów jakie zostają puszczone do druku, czy znajdą miejsce w serwisach informacyjnych. Internet daje możliwość bardzo szybkiego i skutecznego przepływu wiadomości między agencjami światowymi. Dlatego, bardzo często zdarza się że na wszystkich blokach informacyjnych w różnorodnych nadawanych stacjach pojawiają się jednakowe wydarzenia, sytuacje czy informacje. Istnieje także pewna konkurencja wewnątrz świata dziennikarskiego, szybkość docierania do podawanych wydarzeń, możliwość zareagowania na nie, wysłanie na miejsce reporterów i sprawdzenie. Przepływ pojawiających się wydarzeń, szczególnie dotyczących światowej skali jest ogromny, a internet doskonale ułatwia działanie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.