• Wiedza przekazywana w mediach

    Czy mamy świadomość jak wiele informacji dociera do nas dzięki mediom?! Programy informacyjne, przyrodnicze, historyczne, plotki dotyczące gwiazd, szeroki nacisk na pewne pozyskanie wiadomości z różnorodnych dziedzin. Wiedza jaka przekazywana jest właśnie dzięki telewizji znacznie szerzej trafia do odbiorców, połączenie bodźców słuchowych i wzrokowych staje …Read More »
  • Elegancka domowa łazienka

    Każdy nowoczesny dom powinien mieć dobrze urządzoną łazienkę. Łazienka powinna być pomieszczeniem wyposażonym starannie, w sposób elegancki i ciekawy. Najczęstszym rozwiązaniem wyłożenia ścian oraz podłogi domowej łazienki są płytki. Jest to rozwiązanie nie tylko bardzo stylowe, ale również niezwykle praktyczne i coraz więcej osób bardzo …Read More »
  • Media jako władza

    Nie przez przypadek media traktowane są jako czwarta władza w naszym kraju, pewne uzależnienie nas od pojawiających się nowinek zmian, ukazywanie nam świata często w bardzo zmienianej formie nie mającej wiele wspólnego z prawdą. Niestety tak wygląda nowoczesne życie, zmieniający się i przekształcający rynek. Telewizja …Read More »

Dziennikarstwo a internet

Czy internet ma wpływ na współczesne zmieniające się dziennikarstwo? Dziennikarstwo a internetOczywiście, wykorzystywanie pewnych pojawiających się informacji staje się czynnikiem kształtującym w bardzo szerokim stopniu informacje które zostają nam przekazywane. Wiele agencji światowych publikuje wydarzenia, czy wzmianki w internecie, kolejni dziennikarze mają możliwość zmieniania, kształtowania lub nadawania ostatecznych szlifów jakie zostają puszczone do druku, czy znajdą miejsce w serwisach informacyjnych. Internet daje możliwość bardzo szybkiego i skutecznego przepływu wiadomości między agencjami światowymi. Dlatego, bardzo często zdarza się że na wszystkich blokach informacyjnych w różnorodnych nadawanych stacjach pojawiają się jednakowe wydarzenia, sytuacje czy informacje. Istnieje także pewna konkurencja wewnątrz świata dziennikarskiego, szybkość docierania do podawanych wydarzeń, możliwość zareagowania na nie, wysłanie na miejsce reporterów i sprawdzenie. Przepływ pojawiających się wydarzeń, szczególnie dotyczących światowej skali jest ogromny, a internet doskonale ułatwia działanie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.