• Społeczne sympatie i antypatie

    Jak to jest możliwe że pewne osoby pojawiające się w telewizji, gazetach, internecie, piosenkarze, celebryci, aktorzy stają się albo bardzo lubiani, albo ciągle krytykowani i wytykani palcami? Co wpływa na nasze zainteresowanie nazwiskami, które tak często pojawiają się w naszym życiu? Nowoczesne media kształtują w …Read More »
  • Rozpocznij swoją kolekcję przy szklanecce whyski

    Whisky, jeden z najwspanialszych alkoholi znanych człowiekowi. Ten, który pije się nie tylko dla samego picia, ale też dla unikatowego smaku. Czasami różne butelki tej samej whisky różnią się znacząco, w zależności od samej beczki. Prawdziwy koneser zrozumie więc zalety korzystania, jakie niesie ze sobą hurtownia …Read More »
  • Ciemieniucha – objawy

    Każda choroba ma jakieś objawy. Kiedyś pewien znany doktor powiedział, że jeśli nie ma objawów, to nie ma choroby. Można powiedzieć, że miał oczywiście rację, ponieważ jeśli nie ma objawów, to skąd w ogóle mielibyśmy się dowiedzieć, że jesteśmy chorzy. Idąc dalej, jeśli objawy nie …Read More »

Problemy alergików – pylenie roślin

Mimo wszystkich niekorzystnych informacji, które każdego dnia pojawiają się w sieci, z alergią można żyć i nie jest to wyrok dla nikogo. Istniej przecież coś takiego, jak mapa pylenia, która pozwala każdemu alergikowi zdecydować, w którym miejscu powinien się aktualnie znajdować. Aby pylenie roślin nie było zbyt uciążliwe warto zaopatrzyć się w odpowiednie leki, a także maseczkę, która uchroni nasze drogi oddechowe, przed niechcianymi pyłkami.

Patrząc na alergików, dla których kalendarz pylenia jest dużo istotniejszy niż zwykły, możemy dojść do błędnego wniosku, że alergia to wyrok na nieszczęśliwe życie. Jest to oczywiście błędne założenie, gdyż jak wiemy, tylko patrząc na kalendarz pyleń alergik może w sposób niemal bezbłędny oszacować, w którym miejscu nigdy nie powinien się pojawić, że względu na zagrażające mu pyłki. Aktualne pylenie ma zawsze wpływ na zdrowie alergika, który musi uważać na wiele rzeczy. Zwykły człowiek uważa, że pylą się tylko kwiaty i czasami trawa. Jednakże prawda jest dużo bardziej okrutna, ponieważ niemal każda roślina się pyli. Robią to również drzewa iglaste, dlatego mit o tym, że w lesie iglastym alergik jest bezpieczny możemy uznać za obalony.

Co w takim razie pozostaje tym wszystkim biednym alergikom? Siedzenie w domu i patrzenie jak ich znajomi się świetnie bawią? Nic z tych rzeczy. Dzięki informacjom zawartych na stronie internetowej, każdy dotknięty chorobą może dowiedzieć się, jak sobie z nią radzić.

Możliwość komentowania jest wyłączona.