• Plotki w codziennym życiu

    Plotka, siła jej działania, rażenia czy niszczących emocji jest w stanie złamać nasze życie, bywa nam bardzo przykro kiedy dowiadujemy się na swój temat nieprawdziwych informacji. Podobnie bywa z osobami znanymi, w jakiś sposób rozpoznawalnymi, kiedy nagle na portalach takich jak choćby Pudelek zamieszczane są …Read More »
  • Internet pełen informacji

    Sieć to wirtualna przestrzeń wypełniona różnego typu wiadomościami. Najczęściej nie są, jednak godne uwagi oraz poprawne. W jaki sposób w takim razie odróżnić niepoprawne od dobrych? Podstawowa sprawa to wyszukiwanie jedynie informacji pochodzących ze sprawdzonych stron. Jeżeli więc tworząc poważny tekst opieramy się na jakimś …Read More »
  • Psychologia a mass media

    Jak bardzo obecne mass media kształtują nasze życie, jak wielki wpływ pewne wskazywanie zachowań, produktów czy potrzeb oddziałuje na nas samych? Okazuje się że obecnie dzięki szalejącej konkurencji, pojawiającym się możliwością, produktom czy usługą mass media mają na celu pewne kreowanie naszych potrzeb, na kolejne …Read More »

Niewłaściwy wpływ Sieci na przepływ informacji

15

Rzeczywiście przepływ informacji w Internecie jest ogromny. Ludzie nie tylko przekazują sobie informacje prywatne, stosunkowo często publikują także wielotematyczne reportaże dostępne dla wszystkich. Dlatego właśnie nie można ufać każdym udostępnionym w Sieci tekstom. Większość z nich tworzona jest przez jednostki nieznające się na takim a nie innym temacie, znakomita ilość nawet niewykształcone. Jednostki opracowujące artykuły zazwyczaj udostępniają w ten sposób swoje własne opinie, które tak naprawdę mogą w pewnym stopniu zmieniać rzeczywisty obraz określonej sytuacji. Jeśli więc oczekujemy zgodnych z prawdą wiadomości nadających się do ogólnego użytku najefektywniejszym rozwiązaniem będzie poszukiwanie takich artykułów, w których podane są materiały pomocnicze. Dotyczy to głównie fachowych tekstów naukowych. Bezkrytyczne ufanie każdym znalezionym w Sieci treściom może zaskutkować niewłaściwym różnych zagadnień. Musimy nadmienić też o tym, że duża liczba blogów lub stron redagowana jest przez osoby niewykształcone w dziennikarstwie, teksty te charakteryzują się małą wartością informacji i wielomaniedociągnięciami związanymi ze stylistyką oraz gramatyką. Z tego rodzaju publikacji wcale nie powinno się korzystać.

Możliwość komentowania jest wyłączona.