• Co na ścianę?

    Ściany są kluczowym elementem w każdym pomieszczeniu. Ze względu na to, że są widoczną  częścią pomieszczeń, warto zadbać o ich odpowiednią aranżację. Co możemy zastosować na ściany? Poczynając od najprostszej i najszybszej metody będzie to oczywiście ich farbowanie. Nowoczesne farby dostępne są w szerokie gamie …Read More »
  • Anonimowość w sieci

    Globalna wioska, medium niezwykle rozpropagowane, znane i często w naszym życiu wykorzystywane. Pewne poczucie anonimowości sprawia że wielu z nas zaczyna wylewać swoje żale, nienawiść, frustracje w wielu miejscach globalnej wioski. Portale społecznościowe, fora, blogi, czaty przepełnione są już nie tylko agresją, brakiem tolerancji, ale …Read More »
  • Kontrowersja w dzisiejszych mediach

    Zainteresowanie nowoczesnego odbiorcy bywa bardzo trudnym, pracochłonnym elementem, ważne staje się umiejętne dostosowanie się do panujących obecnie trendów, komentowanie zachowań osób znanych. Plotkarskie programy cieszą się ogromną popularnością, nowoczesny odbiorca uwielbia śledzić zmiany jakie odbywają się w życiu naszych ulubieńców, z kim obecnie są związani, …Read More »

Niewłaściwy wpływ Sieci na przepływ informacji

15

Rzeczywiście przepływ informacji w Internecie jest ogromny. Ludzie nie tylko przekazują sobie informacje prywatne, stosunkowo często publikują także wielotematyczne reportaże dostępne dla wszystkich. Dlatego właśnie nie można ufać każdym udostępnionym w Sieci tekstom. Większość z nich tworzona jest przez jednostki nieznające się na takim a nie innym temacie, znakomita ilość nawet niewykształcone. Jednostki opracowujące artykuły zazwyczaj udostępniają w ten sposób swoje własne opinie, które tak naprawdę mogą w pewnym stopniu zmieniać rzeczywisty obraz określonej sytuacji. Jeśli więc oczekujemy zgodnych z prawdą wiadomości nadających się do ogólnego użytku najefektywniejszym rozwiązaniem będzie poszukiwanie takich artykułów, w których podane są materiały pomocnicze. Dotyczy to głównie fachowych tekstów naukowych. Bezkrytyczne ufanie każdym znalezionym w Sieci treściom może zaskutkować niewłaściwym różnych zagadnień. Musimy nadmienić też o tym, że duża liczba blogów lub stron redagowana jest przez osoby niewykształcone w dziennikarstwie, teksty te charakteryzują się małą wartością informacji i wielomaniedociągnięciami związanymi ze stylistyką oraz gramatyką. Z tego rodzaju publikacji wcale nie powinno się korzystać.

Możliwość komentowania jest wyłączona.