• Jak środki masowego przekazu manipulują społeczeństwem?

    Czwarta władza to nieodłączna część naszego codziennego życia. Prasa, Internet, TV, radio – wszystko to zalicza się do współczesnych mediów. Mass media mają wiele przeróżnych funkcji, jedną z nich jest transmitowanie informacji i wiadomości, które dotyczą wielu zróżnicowanych dziedzin życia społecznego – rozrywki, reklamy, sytuacji …Read More »
  • Ekspozycje europalet z poznania

    Ekspozycje europalet z poznania przygotowywane są w różnych miejscach. Jednym z takich miejsc są same skupy palet. Oczywiście osoby prowadzące takie skupy nie są w stanie dysponować takim sprzętem, który pozwoliłby im na przygotowywanie najbardziej nowoczesnych ekspozycji, jednak wystarczają one osobom przychodzącym do tego rodzaju …Read More »
  • Czy agencja reklamowa działa poza Internetem?

    Obserwując zakres działania niektórych agencji reklamowych można całkiem słusznie zauważyć, że coraz mniejsza liczba takich firm świadczy swoje usługi poza Internetem. W zasadzie jedynie najbardziej profesjonalne i najbardziej doświadczone agencje decydują się na rozszerzenie swojej działalności także na sferę pozasieciową. Powód? Wbrew pozorom reklama na …Read More »

Niewłaściwy wpływ Sieci na przepływ informacji

15

Rzeczywiście przepływ informacji w Internecie jest ogromny. Ludzie nie tylko przekazują sobie informacje prywatne, stosunkowo często publikują także wielotematyczne reportaże dostępne dla wszystkich. Dlatego właśnie nie można ufać każdym udostępnionym w Sieci tekstom. Większość z nich tworzona jest przez jednostki nieznające się na takim a nie innym temacie, znakomita ilość nawet niewykształcone. Jednostki opracowujące artykuły zazwyczaj udostępniają w ten sposób swoje własne opinie, które tak naprawdę mogą w pewnym stopniu zmieniać rzeczywisty obraz określonej sytuacji. Jeśli więc oczekujemy zgodnych z prawdą wiadomości nadających się do ogólnego użytku najefektywniejszym rozwiązaniem będzie poszukiwanie takich artykułów, w których podane są materiały pomocnicze. Dotyczy to głównie fachowych tekstów naukowych. Bezkrytyczne ufanie każdym znalezionym w Sieci treściom może zaskutkować niewłaściwym różnych zagadnień. Musimy nadmienić też o tym, że duża liczba blogów lub stron redagowana jest przez osoby niewykształcone w dziennikarstwie, teksty te charakteryzują się małą wartością informacji i wielomaniedociągnięciami związanymi ze stylistyką oraz gramatyką. Z tego rodzaju publikacji wcale nie powinno się korzystać.

Możliwość komentowania jest wyłączona.