• Internet, a społeczne przekształcenie

    Cyber świat staje się miejscem w którym wiele możliwości zostaje oddanych do dyspozycji odbiorcy. Oczywiście pierwszym elementem najczęściej wybieranym stają się informacje, wydarzenia ze świata, kraju, największe portale działające w naszym kraju jak Onet, Interia, WP, stawiają na pewne zachęcanie czytelników do odwiedzania ich stron. …Read More »
  • Szybkie recepty wystawiane w programie

    Gdyby tak się zastanowić nad tym, dlaczego oprogramowanie dla przychodni lekarskich cieszy się tak dużym zainteresowaniem, można by dojść do ciekawych wniosków. Taki program to nowoczesne narzędzie, na którym korzystają nie tylko lekarze, bo mają przyjemną pracę, ale również pacjenci, a może właśnie przede wszystkim …Read More »
  • Hejterzy, sposób życia, czy nowoczesna maniera

    Cyber świat staje się miejscem w którym wiele osób pod pewnym płaszczykiem anonimowości neguje w bardzo brutalny, często obraźliwy ludzi którzy pojawiają się na naszych rynkach. Oczywiście czasami mamy do czynienia z pewnym działaniem marketingowym, jednak w czasie kiedy opinia społeczna jest tak bardzo znacząca, …Read More »

Jakie płytki do małej łazienki?

Każdy, kto choć raz słyszał o tym, że u znajomego lub rodziny przeprowadzany jest remont w łazience, z pewnością myślał, że największą trudnością jest to, że w domu jest bałagan, wszędzie leży glazura i terakota, a po mieszkaniu kręcą się obcy ludzie. Nic bardziej mylnego, ponieważ tak naprawdę największą trudnością w przeprowadzaniu remontu łazienki jest dobór odpowiednich płytek do niej.

Od czego zależy dobór konkretnej płytki?

Czynników, które określają dobór konkretnego rodzaju płytki podłogowej, do danej łazienki jest wiele. Różnić je może materiał lub estetyka, jednak to przede wszystkim o rozmiarze danej łazienki należy pamiętać, a nie czy zastosuje się płytki ceramiczne lub innego materiału. Do małej przestrzeni zdecydowanie poleca się stosowanie płytki o brawach stonowanych, które będą miały na celu uspokojenie całej przestrzeni. Posiadając łazienkę nieco większą, można pokusić się o barwy żywsze i dekoracyjne, które ożywią dużą przestrzeń.
Drugą sprawą jest sam rozmiar płytek. Istnieje błędne przekonanie, że do małej łazienki nadają się tylko płytki o niewielkim rozmiarze, ponieważ duża płytka zdominuje małą przestrzeń. Nic bardziej mylnego, ponieważ duże płytki doskonale sprawdzą się w nawet najmniejszych przestrzeniach, z tym że muszą być odpowiednio wyeksponowane. Należy znaleźć na nie co najmniej tyle widocznego miejsca, aby móc wyeksponować co najmniej dwa rzędy płytek.


Jeśli chodzi o dużą łazienkę, wybór pomiędzy małą płytką a dużą jest równie ważny, co w małej przestrzeni. W tym wypadku jednak dużo zależy od ilości znajdujących się w łazience mebli. Posiadając ich większą ilość, zdecydowanie poleca się stosowanie dużych płytek, które zminimalizują ilość fug.

Możliwość komentowania jest wyłączona.