• Poruszające artykuły, oddziaływanie na czytelnika

    Czy można rozpłakać się czytając ludzką historię? Oczywiście że tak, odpowiednia wrażliwość, ale także umiejętne dobranie słów do przekazywanej treści często dają możliwość poruszania wielkich emocji w naszych umysłach. Nie chodzi o łzawe historyjki wymyślane na potrzeby niskolotnych czasopism. Ale wiele niezwykłych sytuacji jakie dzieją …Read More »
  • Glazura w aranżacji łazienki – wciąż modna?

    Aranżacja łazienki powinna zostać podporządkowana aspektom praktycznym. Nieodpowiedni projekt będzie skutkował tym, że z czasem narastać będzie nasza frustracja. Warto zawczasu zaplanować rozmieszczenie poszczególnych elementów wyposażenia łazienkowego i sposób ich przyłączenia do sieci wodnej. Pozwoli to ukryć nam elementy instalacyjne. Ważną kwestią jest oczywiście dobór …Read More »
  • Czym zajmuje się dziennikarz?

    Doskonałe pytanie mające wiele odpowiedz, warto podzielić dziennikarstwo na wiele dziedzin, działów czy sposobów docierania do odbiorcy. Początkowo dziennikarzami nazywane były osoby tworzące artykuły do gazet. Jednak rozwój mass mediów, wiele dróg i środków docierania do odbiorcy zmieniło znaczenie tego słowa. Dziennikarze to osoby w …Read More »

Internet pełen informacji

46

Sieć to wirtualna przestrzeń wypełniona różnego typu wiadomościami. Najczęściej nie są, jednak godne uwagi oraz poprawne. W jaki sposób w takim razie odróżnić niepoprawne od dobrych? Podstawowa sprawa to wyszukiwanie jedynie informacji pochodzących ze sprawdzonych stron. Jeżeli więc tworząc poważny tekst opieramy się na jakimś artykule należy zobaczyć czy został wyposażony w bibliografię. Jeżeli tak na pewno jest warty uwagi. Poza tym powinniśmy liczyć się z tym, że wiadomości w wirtualnej przestrzeni często fałszowane są zmyślnie. Musimy, więc potrafić stwierdzić, jakie wiadomości można wykorzystać w swoim artykule a które nie. Jeżeli Internet nas nie przekonuje możemy wybrać inne źródła. Wiele ciekawych wiadomości publikuje też telewizja oraz prasa. W chwili pozyskiwania interesujących nas informacji musimy sprawdzić także prawa autorskie. Większość publikowanych artykułów okazuje się być nimi objęta. Jeżeli więc użyjemy w jakimkolwiek miejscu artykuł nie podając jego źródła powinniśmy liczyć się z konsekwencjami, nawet pieniężnymi. Media są nam niezaprzeczalnie bardzo pomocne, jednak czasami mogą okazać się zwyczajnie zgubne. Jest to sprawa ważna, której nie powinno się bagatelizować.

Możliwość komentowania jest wyłączona.