• Wątroba – essentiale forte

    Wątroba jest jednym z najważniejszych narządów ludzkiego ciała. Można śmiało wysnuć hipotezę, że bez wątroby nie można żyć. Jej zadaniem jest neutralizacja toksyn. Niestety w dzisiejszym świecie, co chwilę nasz organizm musi sobie radzić z różnorodnymi toksynami, dlatego życie bez wątroby to nie życie. Ogólnie …Read More »
  • Telewizja, radio, internet mass media, a odbiorca

    Mass media, czy wyobrażamy jeszcze sobie życie bez nich? Nasze codzienne życie opiera się na pewnej współpracy z informacjami docierającymi do nas ze świata zewnętrznego, dziennikarze dokładają wszelkich starań aby świeża porcja wiadomości została w ciekawy sposób spożytkowana. Internet zmienia nasze życie, ale także nasze …Read More »
  • Jak promować swój sklep wśród internautów

    Utrzymywanie się firmy bazującej na sprzedaży detalicznej nie jest proste. Pozyskanie nabywców wymaga posiadania dużej ilości czasu oraz dysponowania właściwymi chwytami. Od czego w takim razie zacząć? Sklepy i serwisy internetowe reklamują się przede wszystkim na tak zwanych banerach. Jest to nic innego jak przyciągające …Read More »

Internet pełen informacji

46

Sieć to wirtualna przestrzeń wypełniona różnego typu wiadomościami. Najczęściej nie są, jednak godne uwagi oraz poprawne. W jaki sposób w takim razie odróżnić niepoprawne od dobrych? Podstawowa sprawa to wyszukiwanie jedynie informacji pochodzących ze sprawdzonych stron. Jeżeli więc tworząc poważny tekst opieramy się na jakimś artykule należy zobaczyć czy został wyposażony w bibliografię. Jeżeli tak na pewno jest warty uwagi. Poza tym powinniśmy liczyć się z tym, że wiadomości w wirtualnej przestrzeni często fałszowane są zmyślnie. Musimy, więc potrafić stwierdzić, jakie wiadomości można wykorzystać w swoim artykule a które nie. Jeżeli Internet nas nie przekonuje możemy wybrać inne źródła. Wiele ciekawych wiadomości publikuje też telewizja oraz prasa. W chwili pozyskiwania interesujących nas informacji musimy sprawdzić także prawa autorskie. Większość publikowanych artykułów okazuje się być nimi objęta. Jeżeli więc użyjemy w jakimkolwiek miejscu artykuł nie podając jego źródła powinniśmy liczyć się z konsekwencjami, nawet pieniężnymi. Media są nam niezaprzeczalnie bardzo pomocne, jednak czasami mogą okazać się zwyczajnie zgubne. Jest to sprawa ważna, której nie powinno się bagatelizować.

Możliwość komentowania jest wyłączona.