• Który program medyczny wybrać

    Wybór programów medycznych jest dziś całkiem duży. W związku z tym każdy może znaleźć odpowiedni, jakiego potrzebuje. Pytanie tylko – jaki program wybrać? Z jednej strony nie jest to łatwe, ale jak się okazuje, każdy, kto w pierwszej kolejności kreśli swoje potrzeby, bez problemu zdecyduje …Read More »
  • Dziennikarstwo wojenne

    Czy obecnie istnieje jeszcze dziennikarstwo wojenne? Oczywiście że istnieje, Afganistan, Irak, Iran Kosowo, Bośnia i Hercegowina miejsca w których działania zbrojne trwają po dziś dzień, lub całkiem niedawno dobiegły końca. Po co w takich miejscach nasi wysłannicy, doskonałym przykładem staje się Afganistan, gdzie stacjonują Polscy …Read More »
  • Szybkie recepty wystawiane w programie

    Gdyby tak się zastanowić nad tym, dlaczego oprogramowanie dla przychodni lekarskich cieszy się tak dużym zainteresowaniem, można by dojść do ciekawych wniosków. Taki program to nowoczesne narzędzie, na którym korzystają nie tylko lekarze, bo mają przyjemną pracę, ale również pacjenci, a może właśnie przede wszystkim …Read More »

Internet pełen informacji

46

Sieć to wirtualna przestrzeń wypełniona różnego typu wiadomościami. Najczęściej nie są, jednak godne uwagi oraz poprawne. W jaki sposób w takim razie odróżnić niepoprawne od dobrych? Podstawowa sprawa to wyszukiwanie jedynie informacji pochodzących ze sprawdzonych stron. Jeżeli więc tworząc poważny tekst opieramy się na jakimś artykule należy zobaczyć czy został wyposażony w bibliografię. Jeżeli tak na pewno jest warty uwagi. Poza tym powinniśmy liczyć się z tym, że wiadomości w wirtualnej przestrzeni często fałszowane są zmyślnie. Musimy, więc potrafić stwierdzić, jakie wiadomości można wykorzystać w swoim artykule a które nie. Jeżeli Internet nas nie przekonuje możemy wybrać inne źródła. Wiele ciekawych wiadomości publikuje też telewizja oraz prasa. W chwili pozyskiwania interesujących nas informacji musimy sprawdzić także prawa autorskie. Większość publikowanych artykułów okazuje się być nimi objęta. Jeżeli więc użyjemy w jakimkolwiek miejscu artykuł nie podając jego źródła powinniśmy liczyć się z konsekwencjami, nawet pieniężnymi. Media są nam niezaprzeczalnie bardzo pomocne, jednak czasami mogą okazać się zwyczajnie zgubne. Jest to sprawa ważna, której nie powinno się bagatelizować.

Możliwość komentowania jest wyłączona.