• Plotki w codziennym życiu

    Plotka, siła jej działania, rażenia czy niszczących emocji jest w stanie złamać nasze życie, bywa nam bardzo przykro kiedy dowiadujemy się na swój temat nieprawdziwych informacji. Podobnie bywa z osobami znanymi, w jakiś sposób rozpoznawalnymi, kiedy nagle na portalach takich jak choćby Pudelek zamieszczane są …Read More »
  • Różnej wielkości siodełka rowerowe dostępne w Internecie

    W sprzedaży dostępne są różnego rodzaju siodełka rowerowe. Oczywiście stanowią one integralną część każdego roweru, mogą być również sprzedawane osobno i kupowane wówczas, gdy dotychczas używany rower zaczyna sprawiać jakieś problemy. Zdecydowanie najmniejsze pozostają siodełka rowerowe dla dzieci. Posiadają one różne kolory i są montowane …Read More »
  • Jak promować swój sklep wśród internautów

    Utrzymywanie się firmy bazującej na sprzedaży detalicznej nie jest proste. Pozyskanie nabywców wymaga posiadania dużej ilości czasu oraz dysponowania właściwymi chwytami. Od czego w takim razie zacząć? Sklepy i serwisy internetowe reklamują się przede wszystkim na tak zwanych banerach. Jest to nic innego jak przyciągające …Read More »

Internet pełen informacji

46

Sieć to wirtualna przestrzeń wypełniona różnego typu wiadomościami. Najczęściej nie są, jednak godne uwagi oraz poprawne. W jaki sposób w takim razie odróżnić niepoprawne od dobrych? Podstawowa sprawa to wyszukiwanie jedynie informacji pochodzących ze sprawdzonych stron. Jeżeli więc tworząc poważny tekst opieramy się na jakimś artykule należy zobaczyć czy został wyposażony w bibliografię. Jeżeli tak na pewno jest warty uwagi. Poza tym powinniśmy liczyć się z tym, że wiadomości w wirtualnej przestrzeni często fałszowane są zmyślnie. Musimy, więc potrafić stwierdzić, jakie wiadomości można wykorzystać w swoim artykule a które nie. Jeżeli Internet nas nie przekonuje możemy wybrać inne źródła. Wiele ciekawych wiadomości publikuje też telewizja oraz prasa. W chwili pozyskiwania interesujących nas informacji musimy sprawdzić także prawa autorskie. Większość publikowanych artykułów okazuje się być nimi objęta. Jeżeli więc użyjemy w jakimkolwiek miejscu artykuł nie podając jego źródła powinniśmy liczyć się z konsekwencjami, nawet pieniężnymi. Media są nam niezaprzeczalnie bardzo pomocne, jednak czasami mogą okazać się zwyczajnie zgubne. Jest to sprawa ważna, której nie powinno się bagatelizować.

Możliwość komentowania jest wyłączona.