• Relacje na żywo

    Ważne sytuacje zmieniające nasze życie, łączące społeczeństwo czasami w bólu, czasami w radości sprawiają że zawód dziennikarza zupełnie zmienia swój wygląd. Wybór papieża, śmierć Karola Wojtyły, powodzie, tragedia wykolejonego pociągu. Wiele możliwości pokazania z bliska elementów zmieniających życie milionów osób. Dokładanie wszelkich starań do pewnego …Read More »
  • Opinia publiczna, a polityka

    Polityka, codziennie docierające do nas informacje, sytuacje czy decyzje jakie podejmuje nasz rząd, czasami spotykające się poparciem, czasami jednak z wielką krytyka i brakiem zrozumienia. Ważne staje się jednak, że obecnie politycy znacznie bardziej staja się osobami medialnymi, pojawiającymi się w wielu stacjach telewizyjnych, dla …Read More »
  • Wiedza przekazywana w mediach

    Czy mamy świadomość jak wiele informacji dociera do nas dzięki mediom?! Programy informacyjne, przyrodnicze, historyczne, plotki dotyczące gwiazd, szeroki nacisk na pewne pozyskanie wiadomości z różnorodnych dziedzin. Wiedza jaka przekazywana jest właśnie dzięki telewizji znacznie szerzej trafia do odbiorców, połączenie bodźców słuchowych i wzrokowych staje …Read More »

Ciekawe książki, pozycje dla każdego

Pranie, sprzątanie, praca zawodowa, gotowanie – to wszystko czynności, które wykonujemy, by lepiej lub gorzej funkcjonować. Tymczasem jeśli chodzi o czytanie, to jest to mentalna czynność, która czyni nas w pełni ludźmi. Pomaga wyrażać swoje poglądy, poszukiwać, zadawać pytania, rozwijać się. Ciekawe książki pomagają nam nie tylko przyjemnie spędzić czas, ale uczynić nas bogatszymi w sensie egzystencjalnym.

Oczywiście pod terminem ciekawe książki kryje się bardzo różnorodna literatura. Tak, jak każdy z nas jest inny, tak samo lubimy czytać różne książki. I nie ma w tym niczego złego, a tym bardziej zaskakującego. Są osoby, dla których najważniejsza jest literatura fachowa, która pozwala rozwijać się w pracy zawodowej i poszerzać horyzonty. Są i tacy, którzy czytają przede wszystkim literaturę faktu. Największą grupę stanowią wielbiciele literatury pięknej, przede wszystkim beletrystyki.

Dla nich ciekawe książki, to takie, które pozwalają się przenieść w alternatywne światy i chociaż na trochę żyć w każdym z nich. Na stronie https://merlin.pl/catalog/ksiazki-m10349074/ dostępny jest każdy rodzaj literatury, od popularnonaukowej poprzez poradnikową. Zdajemy sobie sprawę, że czytelnicy mają różne potrzeby i oczekiwania. Szczególna oferta jest skierowana do kobiet, które czytają więcej niż mężczyźni. Wśród tej grupy szczególnym zainteresowaniem cieszy się literatura obyczajowa. Dobrze napisane romanse pozwalają odpocząć od codziennych obowiązków, zrelaksować się i dobrze bawić.

Możliwość komentowania jest wyłączona.